Genel Bilgiler

MSGSÜ Mezun Bilgi Sistemi ile ilgili genel bilgiler. Üyelik ve mezun kartı başvuru süreçlerinin açıklamaları.

MSGSÜ MEZUN BİLGİ SİSTEMİ

MSGSÜ mezunlarının yer aldığı ortak bir platformdur. Bu platform üzerinden çeşitli etkinlik ve bilgilendirme duyuruları yapılması planlanmaktadır. Mezunlarımız sisteme üye olduktan sonra mezun kartı almak için başvuru yapabilirler.

MEZUN KARTI BAŞVURUSU

Mezun kartı başvurusu için önce Mezun Bilgi Sistemine kayıt olmak ve parola oluşturarak sisteme giriş yapmak gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra mezun kartı başvuru formunda gerekli alanları doldurup başvurunuzu yapabilirsiniz. Kart başvurusu onaylanan mezunlar kendilerine iletilen bilgilendirme e-postasındaki yönlendirmeler ile başvurularını tamamlayabilirler.

MSGSÜ MEZUN KARTINA BAŞVURU İŞLEM ADIMLARI

  1. https://mezun.msgsu.edu.tr/ adresine gidiniz.
  2. "Sisteme Kayıt ol" düğmesine basınız ve gerekli bilgileri giriniz. Bu işlem sonunda ekranda “Başvurunuz alınmıştır. Öğrenci Daire Başkanlığı mezun bilgisi kontrolünden sonra tarafınıza onay ve sisteme giriş için gerekli parolayı oluşturmanız için e-posta gelecektir.” mesajı görünecektir.
  3. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın mezuniyet bilginizi onaylamasının ardından Mezun Bilgi Sistemine giriş için e-postanız gelecektir.

  4. Gelen e-postada belirtilen linki kullanarak mezun sistemine (https://mezun.msgsu.edu.tr/) girip parolanızı oluşturunuz.
  5. Sisteme giriş yapmanızın ardından ana sayfadaki (https://mezun.msgsu.edu.tr/) görünüm değişecektir. Karşılama mesajında adınız görünecek ve sayfanın alt tarafında profil güncelleme ve mezun kartı başvurusu düğmeleri yer alacaktır. Mezun kartı başvurusu düğmesine tıklayarak başvuru formunu görüntüleyiniz.
  6. Kart ödemesi yapmanızın ve formu doldurmanızın ardından başvurunuz değerlendirmeye alınacak ve size bilgilendirme yapılacaktır.
  7. Mezun kartınız hazır olduğunda MSGSÜ Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü’nden kartınızı teslim alabileceğinize dair e-posta gelecektir.

MSGSÜ MEZUN KARTI HAZIRLANMA SÜRECİ

MSGSÜ Mezun Bilgi Sisteminden alınan başvurular MSGSÜ Öğrenci işleri Daire Başkanlığı tarafından kontrol edilerek sistemden onaylanır. Onay verilen mezunlara e-posta bilgisi verilir. Ardından onaylanan mezun kart ödemesini yapar. Ödemeler Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından kontrol edilerek, onaylanır. Bu işlem sonucunda mezuna ödemenin onaylandığı ve kart basım sürecine geçildiği bilgisi verilir. Hazırlanan MSGSÜ Mezun kartınızı ödeme onayından sonra gelen e-posta yönlendirmesi ile Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğünden alabilirsiniz.

Başvurusu uygun olmayan (fotoğrafın uygun olmaması, ödemenin bulunmaması veya ödeme no ile bulunamaması vb. durumlar nedeniyle) mezunların kart başvurularında düzeltme istenir.

Mezun kartın üzerinde yer alacak vesikalık fotoğraf ve mezuniyet bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Kart talebinden 15 gün içinde kartınız basılır.

Mezun Bilgi Sisteminde fotoğraf bölümünde sisteme yüklenmesine ilişkin bilgiler yer almaktadır. Yüklenecek vesikalık veya biyometrik fotoğrafta mezuna ait yüzün ve kimliğin anlaşılır olması gerekmektedir. Açıklamalara uygun olmayan formatta yüklenen fotoğraflar nedeniyle MSGSÜ Mezun Kartı başvurusu yeni fotoğraf istenerek geri çevrilebilir.

Mezun Kartı basıldıktan sonra nereden alınır?

Mezun kartınız basıldıktan sonra MSGSÜ Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü e-posta adresinden kartınızı nereden teslim alabileceğinizi belirten bir bilgilendirme e-postası gelecektir.